top of page

Plazma (prp) ve Mezoterapi

Mezoterapi-1.jpg
Mezoterapi-2.jpg
PRP-2.jpg

PRP ve Mezoterapi, Saç dökülmesi birçok insanın yaşadığı çok yaygın bir sorundur. Her 3 kişiden yaklaşık 1’inde saç dökülmesi görülür. Bu yaygın bir sorun olduğundan, bir çok insan saç dökülmesi sorununa çare aramaktadır.

Bazı insanlar saç dökülme oranını en azından yavaşlatmak için kafa derisine ve saçlarına ev yapımı karışımlar uygular. Saç dökülmesi ilerlemiş olanlar ise saç ekimi yaptırırlar. Ancak bu çözümler arasında yer alan başka yöntemler de vardır: PRP ve mezoterapi.

PRP ve mezoterapi tedavileri temelde çok benzerdir. Her ikisi de belirli karışımların hastanın kafa derisine enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Ama karışımın içerdiği maddeler birbirinden farklıdır. Bu tedavilerin her ikisine de daha yakından bakalım.

PRP Tedavisi

Platelet-Rich-Plasma yani Trombositten Zengin Plazma’nın kısaltması olan PRP, saç dökülmesinin tedavisi için doğal, bölgesel bir işlemdir. PRP tedavilerinde doktorlar saçın uzamasını desteklemek için hastanın kendi kanını ve diğer maddelerini kullanırlar.

 
Nasıl Çalışır?

PRP tedavisinin süreçlerine bir göz atalım:

•           İlk olarak, doktorunuz az bir miktarda kanınızı alacak ve santrifüjleyecektir (kanın içindeki katı parçacıkların çökeltilmesi). Santrifüjleme işlemi trombositleri ve proteinleri saçın uzamasını sağlayan etken maddelerle yoğunlaştırır.

•           Doktorunuz hedef bölgeleri uyarmak için bir cihaz kullanacaktır. Bu işlem, karışımın işe yaraması  için gereklidir.

•           Hazırlık tamamlandıktan sonra, doktorunuz bu karışımı kafa derinize enjekte etmeye başlayacaktır.

Karışımdaki saçı uzatan etkenler saç köklerinin zayıflamasını azaltır, saç derinizdeki kan akışını hızlandırır ve yeni hücrelerin gelişmesini destekler.

Sonuçları tam olarak görmek için en az 3 PRP seansı almanız gerekir.

PRP Tedavisinin Faydaları

PRP tedavisi saç dökülmesine karşı etkili prosedürdür. Avantajları:

•           Saçın uzamasını destekler

•           Ekonomik

•           Doğal sonuçlar

•           Kolay ve hızlı

•           Hızlı iyileşme süreci ve işlem sonrasında günlük aktivitelere devam edebilme

Yan etkilerin de farkında olmalısınız. Nadiren görülmesine rağmen, PRP tedavileri enjeksiyon bölgesinde enfeksiyon, sinir hasarı ve / veya doku hasarına neden olabilir.

Mezoterapi işlemi PRP tedavisine çok benzer şekildedir. Tıpkı PRP tedavisi gibi bazı maddelerin enjeksiyonunu içerir. Ancak, doktorun enjekte ettiği madde mezoterapi seanslarında farklıdır.

Mezoterapi tedavilerindeki karışım vitaminler, mineraller ve saç dökülmesine sebep olabilen DHT hormonunu engelleyen maddelerden oluşur.

Mezoterapi tedavilerinin faydaları ve yan etkileri PRP tedavilerine çok benzerdir.

Bu tedavilerin her ikisine birden yaptırmak faydalarını en üst düzeye çıkarabilir. Saç dökülmeniz için bölgesel, basit ve hızlı bir tedavi arıyorsanız, bu tedaviler aradığınız şey olabilir. Bu tedaviler hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın. Bu işlemler ve fiyatları hakkında detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

bottom of page