top of page

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi.jpg

Kaş Ekimi, Kaşlar ifademizin belirginleşmesinde, yüzün boyut ve ifade kazanmasında oldukça etkilidir. Kozmetik sektörünün gelişimiyle birlikte kaşlarından memnun olmayan, seyrekliği bulunan ya da kaza, yanma, hastalık gibi nedenlerle kaşı çıkmayan kişiler için birçok yöntem ortaya çıktı. Kaş ekimi sayesinde artık kaşlar çok daha kalın ya da şekilli hale gelebiliyor.

Kozmetik yöntemlerle ve kaş bakım yöntemleri ile de benzer görünümler yakalansa da hiçbir kozmetik yöntem tam olarak kalıcı değil. Bu nedenle her gün ya da belli aralıklarla tekrar edilmek zorundalar.

Günlük hayatın koşturması içerisinde sürekli tekrar etmek zorunda kalınan kaş bakımı yöntemleri, maalesef ki hem zamansal hem de maddi olarak külfetli hale gelebiliyor. Bu sebeple kaş ekimi, hem doğru kaş yapısının belirlenmesi hem de arzu edilen görünüme kavuşulmasını olanaklı hale getiriyor.

 
Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Uygulama tıpkı saç ekiminde olduğu gibi DHI tekniği ile ekim gerçekleştirilir. İlk önce saç ekiminde olduğu gibi donör bölgeden (genellikle ense bölgesi) kıl kökleri alınır ve özel solüsyonda herhangi bir saç kaybı olmaması için bekletilir.

Alınan kökler tek tek belirlenen açı ve şekil doğrultusunda ekilir. Kalıcı ve doğal bir görünüm arzu eden kişiler için en doğru yöntemlerden biridir.

Kaşların, yüzün en önemli bölgelerinden biri olması nedeniyle ekim işlemi oldukça titizlikle, yüzün şekli ve hasta istekleri baz alınarak yapılmalıdır.

Uzman olmayan kişilere yaptırıldığında iz, ya da komplikasyon olma olasılığı olabilir. Fue ekim tekniği hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz daha önce hazırladığımız makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ekim Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ekim sonrası kaş bölgesinde hafif kızarıklık ve kabuklanma görülür. Kaş ektirme sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, bu kabukları elle sökmeye çalışmamaktır.

İlk gün su ile temastan kaçınılmalı, darbeye karşı korunmalıdır. İlk günler ekilen kaşlar hassas ve dökülmeye eğilimli olacağından oldukça dikkat edilmelidir.

İlk ekimin ardından kaşlar cılız olabilir, kaşlar zamanla çok daha kalın ve doğal duracaktır. Ekimin ardından kaşın tam şeklini almasının belli bir süre alacağının bilincinde olmalıdır. Ekilen kaşın doğal uzama sürecine girmesiyle birlikte oldukça doğal ve yoğun kaşlara kavuşulabilir.

Ekim sonrası 3 ay içerisinde yeni kaşlar çıkmaya, 8 ay içerisinde de arzu edilen kaşlara ulaşılabilir. Bu süreçte uzmanınızın talimatlarına göre davranmalı ve kaş bakımınızı ihmal etmemelisiniz.

Doğal Kaşlara Ekim ile Kavuşmak Mümkün mü?

Ekim yaptırmak isteyen kişilerin en büyük çekincelerinden biri, doğal kaş ekimi olabilir mi ya da kaş ekimi doğal durur mu oluyor. Yapılacak olarak ekim, profesyonel saç ekim merkezinde ve uzman kişiler tarafından yapılırsa, çok iyi sonuçları olan estetik bir uygulamadır.

Kaş ekimi sonuçları yaptırılan saç ekim merkezi ile doğru orantılıdır. Kaş ektirme doğru ve güvenilir bir ortamda yapılırsa, işlem sonucu istenilen düzeyde olacaktır.

Eğer kaşlar dar bir açıyla, kaşın çıkış yönüne göre ekilirse ve en önemlisi kaşın sonu, ortası ve başlangıcı arasında ekim yönleri iyi ayarlanırsa en ideal biçimde doğal ve gür ekim gerçekleştirilir.

Kaş Ekimine Uygun muyum?

Ekim için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için, Active Hair Aesthetic uzman ekibine ücretsiz kaş ekim analizi yaptırabilirsiniz. WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page